Eskiden toz boyalar genellikle jantlar ve trim parçaları üzerinde kullanılmaktaydı. Ancak son dönemlerde otomotiv endüstrisinin çevresel ve ekonomik önceliklerinin ön plana çıkması doğrultusunda toz boyalara olan ilgi de giderek artmaktadır.

Bu doğrultuda AkzoNobel otomotiv gövdeleri için yaş boyaya alternatif sunan toz boyalar geliştirmiştir. Interpon A tek kat toz boya sistemi pek çok süreç adımını ortadan kaldırarak müşterilerimize enerji sarfiyatında büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yalnızca gövde boyalarında değil, pek çok alanda yeni ürünler geliştirilmektedir. SMC (Hazır Kalıplama Pestili) için geliştirilmiş Interpon Impress kalıp içi toz boyalar zımparalama, yaş boya uygulama gibi adımları ortadan kaldırmanın yanı sıra enerji maliyetlerini de düşürmektedir.

Çevreye dost ürünler otomotiv endüstrisinin gündeminde yer aldığı sürece toz boyalar da ilgi odağı olmaya devam edecektir. VOC içermeme, uygulama sırasında düşük atık üretimi ve düşük enerji sarfiyatı ile Interpon toz boyalar platin statüsünde SMaRT sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Performans beklentileri yüksek olan otomotiv endüstrisinde ürün ve süreç onayları en önemli kriterlerdir. Bu sebeplerden pazara giriş maliyeti yüksek ve çoğu zaman zordur. Uzman kadromuz ve OEM tecrübelerimiz ile AkzoNobel olarak dünya çapında tanınmış ürün onayları sunabilmekteyiz.

 Interpon A broşürünü indirin

Otomotiv için 3 adet serimiz mevcuttur

Interpon A2000

Otomotiv Trim Boyaları

Interpon A4000

Otomotiv Jant Boyaları

Interpon A5000

Otomotiv Gövde Boyaları